Wednesday, November 24, 2021

Всеукраїнський конкурс дослідницьких робіт МАН для учнів 6-8 класів

За підсумками обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт МАН для учнів 6-8 класів Бойчук Валентин посів перше місце у секції "Англійська мова". Цього року тема дослідження була присвячена лінгвістичним і культурним характеристикам концепту "Home" в англомовній картині світу. 

Журі конкурсу відзначило високий рівень досліджень, належний рівень захисту та презентації наукових доробків.

Вітаємо Валентина Бойчука з перемогою і бажаємо йому нових успіхів у вивченні англійської мови і проведенні дослідницької роботи!



Засідання гімназійного наукового товариства "Пошук"

Наукове товариство "Пошук" (секція "Іноземні мови") заохочує гімназистів проводити дослідження лінгвістичних і країнознавчих тем англійською і німецькою мовами, розвивати навички оформлення реферативних робіт і їх презентації. 

Учні 5(9)-А класу підготували роботи про чайні традиції і свята у Великобританії, а також дослідили крикет як вид спорту, що здобув велику популярність в англомовних країнах. За підсумками засідання  Ганич Андрій посів І місце, Кальчук Зоряна - ІІ і Кальчук Софія - ІІІ місце. З німецької мови учениця 3(7)-Б класу Коваленко Софія підготувала виступ за темою роботи: "Особливості землі Баден-Вюртемберг у Німеччині". 





Monday, November 22, 2021

Підвищення кваліфікації за програмою Гете-Інституту

З метою сприяння освітній реформі "Нова українська школа" Гете-Інститут в Україні у співпраці з МОН України розробили курс підвищення кваліфікації вчителів німецької мови у середній ланці школи.

Програма обсягом у 60 академічних годин передбачала навчання на платформі Moodle і участь у онлайн-семінарах у період жовтня-листопада. Три модулі програми "Німецька у базовій школі"(40 ак.год.), "Планування уроку" (12 ак.год.) і "Викладання німецької мови в сучасних реаліях" (8 ак.год.) були спрямовані на ознайомлення освітян із принципами реформи НУШ, методико-дидактичними підходами до організації вивчення іноземних мов у закладі освіти, фізіологічно-психологічними особливостями здобувачів освіти у підлітковому віці та ін. Курс складався із теоретичних і практичних занять, таких як: аналіз відеоуроків, розробка власних планів навчальних занять, обговорення особистого професійного досвіду із вчителями з різних міст України.






Дитячий театр "Камішібай" - місце зустрічей і творчості

Наші гімназисти уже не один раз переконалися у тому, що бібілотека Гете-Інституту створює творчий та інтерактивний простір для цікавого вивчення німецької мови та обміну ідеями із однолітками з різних міст України. Цього разу учениці 3-Б класу Дубецька Іванна і Коваленко Софія стали глядачами німецькомовної онлайн-вистави у театрі "Камішібай". Перегляд вистави і участь у заході залишили багато вражень, якими охоче діляться гімназистки.

"На уроці від Гете-Інституту ми грали в ігри, такі як з'єднати слова, намалювати малюнок. Ми переглядали казку про привида, який жив на горищі у ящику. Привид мав в'язку ключів і міг відчинити двері будь-якого будинку. Одного разу, коли він відчинив будинок, то почав гратися і чинити безлад. Привид, насправді, був добрий, але не завжди стриманий". 

                                                                                                                                         Іванна Дубецька

"Ми дивилися цікаву виставу про привида, давали йому різні імена, і всі старалися говорити німецькою мовою. Ми вивчили нові слова, такі як: die Burg, der Uhu, der Sack, das Gespenst, der Schlüsselbund, der Besen, die Zähne. Нам називали слова, і ми мали намалювати сову, привида і т.д. Додивившись виставу до кінця, ми придумували нові заняття для маленького привида. Наша група придумала для нього ось такі заняття: привид продовжував бешкетувати у замку, він навчився водити машину і прокинувся у новому місці".

Cофія Коваленко








Tuesday, November 16, 2021

Подорож у світ німецької літератури разом із "Digitale Lesedetektive"

🕮Онлайн-клуб читачів "Digitale Lesedetektive" від Гете-Інституту долучає юних  дослідників німецької літератури із різних міст України до цікавого світу дитячих казок, мрій і фантазій. Під час однієї із зучтрічей клубу учень 3(7)-Б класу Адріан Бураковський відправився у захоплюючу морську подорож сторінками пригодницької книги разом із зухвалими, але добрими і дружніми піратами 🏴‍☠️ 🦜.

Під час заняття учасники клубу читали казку про піратів, працювали у групах, вивчали німецькі слова та малювали власний корабель, на якому вони б відправилися у плавання. Запрошуємо гімназистів долучатися до онлайн-клубу і ставати справжніми дослідниками німецької мови і культури у казках і оповіданнях талановитих авторів із Німеччини.