Wednesday, December 27, 2017

Нестандартний урок на тему: "Fremdsprache und Fachlernen" у 2(6)-Б класі в рамках Тижня іноземних мов

Вчитель німецької мови Н.В.Байгуш провела відкритий нестандартний урок на тему: "Fremdsprache und Fachlernen" для популяризації німецької мови й Німецькомовного Цифрового Дитячого Університету від Гете-Інституту України. Учні 1(5)-Б класу Дмитро Шкільнюк, Марія Довбуш та Христина Лопушинська виступили на цьому відкритому уроці зі своїми мультимедійними презентаціями перед гімназистами 2(6)-Б класу в рамках Тижня іноземних мов (18-22 грудня 2017 року). 

Було використано роздатковий матеріал від Німецького Цифрового Дитячого Університету до лекцій «Autopilot» «Lichtmalerei» «Graffiti», лекції на сайті KinderUni,  настільну гру «Insel der Präpositionen», роздатковий матеріал «Freundliche Geometrie».

У відкритому уроці взяла участь та після його завершення дала свої рекомендації  директор Заліщицької державної гімназії О.Д.Войчишин.








Відкритий урок-навчальна ігротека у 4(8)-А класі під час Тижня іноземних мов

Під час Тижня іноземних мов у Заліщицькій державній гімназії в 4(8)-А класі вчитель німецької мови Н.В.Байгуш провела відкритий урок-навчальну ігротеку з використанням автентичних ігор із Німеччини, надісланих Гете-Інститутом України.
Завдання були спрямовані на те, щоб інтегрувати предметне і мовне навчання, розширювати знання учнів з німецької мови, активізувати лексико-граматичний матеріал у мовленні школярів, стимулювати мотивацію до вивчення німецької мови та підвищувати інтерес до навчання. 
У відкритому уроці взяла участь та після його завершення дала свої рекомендації заступник директора з методичної роботи С.М.Кузь.






Робота з QR-кодами, які призначені для використання мультимедійних додатків на гаджетах із навчальною метою

    На пропозицію вчителя німецької мови Н.В.Байгуш учні гімназії під час Тижня іноземних мов мали змогу попрацювати з QR-кодами, які призначені для використання мультимедійних додатків на гаджетах із навчальною метою.





Monday, December 25, 2017

Святковий концерт-вистава "Weihnachten" та поезії до 220-ї річниці від дня народження Генріха Гейне

   На завершення Тижня іноземних мов, 22 грудня 2017 року, в актовій залі Заліщицької державної гімназії відбувся святковий концерт-вистава "Weihnachten", підготовлений разом із учнями вчителем німецької мови Царьовою О.С.
    На початку цієї події Ольга Степанівна надала слово вчителю німецької мови Байгуш Н.В., яка запропонувала глядачам поетичну хвилинку, розповівши про Генріха Гейне:
   "Christian Johann Heinrich Heine ist einer der bedeutendsten deutschen Dichter und Schriftsteller des 19. Jahrhunderts. Er wurde am 13. Dezember 1797 in Düsseldorf, Deutschland, geboren. Sein Geburtstag jährte sich 2017 zum 220. Mal. Heinrich Heine schrieb Reiseberichte wie „Die Harzreise“, Lyrikbände wie das „Buch der Lieder“ und kritische Werke wie „Deutschland. Ein Wintermärchen“.  Für Zeitgenossen war Heine ein brillanter Schriftsteller und für Journalisten ein Vorbild. Auch heute noch begeistern seine Werke die Menschen auf der ganzen Welt."

   "Крістіан Йоганн Генріх Гейне – один із найвідоміших поетів і письменників 19 століття. Він народився 13 грудня 1797 року в Дюссельдорфі, Німеччина. У 2017 році святкують 220-у річницю від дня його народження. Генріх Гейне писав подорожні розповіді, наприклад, «З подорожі до Граца», поетичні книги, такі як «Книга пісень», критичні роботи, як наприклад, «Німеччина. Зимова казка». Гейне був блискучим письменником для сучасників і зразком для журналістів. І сьогодні його твори надихають і захоплюють людей по всьому світу".

   Далі учениці 4(8)-А та 4(8)-Б класів декламували німецькою та українською мовами поезії "Ein Fichtenbaum steht einsam" та "Warum sind denn die Rosen so blaß?".

Ein Fichtenbaum steht einsam

Ein Fichtenbaum steht einsam
Ihn schläfert; mit weißer Decke
Umhüllen ihn Eis and Schnee.
Die fern im Morgenland
Einsam und schweigend trauert
Auf brennender Felsenwand.

Im Norden auf kahler Höh'
Er träumt von einer Palme,

Warum sind denn die Rosen so blaß?

Warum sind denn die Rosen so blaß,
O sprich, mein Lieb, warum?
Warum sind denn im grünen Gras
Die blauen Veilchen so stumm?

Warum singt denn mit so kläglichem Laut
Die Lerche in der Luft?
Warum steigt denn aus dem Balsamkraut
Hervor ein Leichenduft?

Warum scheint denn die Sonn' auf die Au
So kalt und verdrießlich herab?
Warum ist denn die Erde so grau
Und öde wie ein Grab?

Warum bin ich selbst so krank und so trüb,
Mein liebes Liebchen, sprich?
O sprich, mein herzallerliebstes Lieb,
Warum verließest du mich?
                                                     Учениці 4(8)-А та 4(8)-Б класів.
Учні 3(7)-Б класу виступають у рамках 
концерту-вистави "Weihnachten".
                                                           Учасники святкової програми.

Учні 1(5)-Б класу навчаються у Німецькому Цифровому Дитячому Університеті від Гете-Інституту України

    Як їздить автомобіль без водія? Чому шумлять мушлі? Що спільного у літака і бляшанки? Як працює 3D-принтер? А ще безліч запитань «Як» і «Чому», які щоденно ставлять нам діти. В Німецькому Цифровому Дитячому Університеті школярі знаходять відповіді на ці та багато інших запитань.
     Це - 3 ФАКУЛЬТЕТИ ("ТЕХНІКА", "ПРИРОДА", "ЛЮДИНА"), 45 ВІДЕОЛЕКЦІЙ, БІЛЬШ НІЖ 360 ІНТЕРАКТИВНИХ ЗАВДАНЬ!
   Для популяризації Німецького Цифрового Дитячого Університету вчитель німецької мови Байгуш Н.В. розробила спеціальний постер у рамках Тижня іноземних мов (18-22 грудня 2018 року).

Ігровий урок у 4(8)-Б класі в рамках Тижня іноземних мов (англійської та німецької) в Заліщицькій державній гімназії

У рамках Тижня іноземних мов (англійської та німецької), який відбувався з 18 по 22 грудня 2017 року в Заліщицькій державній гімназії, вчитель німецької мови Байгуш Н.В. 21 грудня провела ігровий урок у 4(8)-Б класі, використовуючи автентичні пізнавально-розвивальні ігри, зокрема настільну гру "Insel der Präpositionen", "Obstkorb", "Zu Hause" та ін. Ігри були надіслані на замовлення педагога Гете-Інститутом України.




Виставка у рамках Тижня іноземних мов (англійської та німецької) на теми: «Die Ukraine und andere Länder» («Україна та інші країни») та «Mein Superstar» («Мій кумир»)

У рамках Тижня іноземних мов (англійської та німецької), який відбувався з 18 по 22 грудня 2017 року в Заліщицькій державній гімназії, учні 1(5)-Б та 2(6)-Б класів під керівництвом вчителя німецької мови Байгуш Н.В. підготували творчі проекти на теми: 
«Die Ukraine und andere Länder» («Україна та інші країни») та «Mein Superstar» («Мій кумир»)  та взяли участь у виставці цих робіт.





Відкритий урок у рамках конкурсу "Учитель року-2017"

14 грудня 2017 року на базі  Заліщицької державної гімназії, у 3(7)-А класі, в якому німецьку мову викладає вчитель Байгуш Н.В., відбувся відкритий урок на тему: "Продукти харчування", який провела фіналістка районного етапу конкурсу "Учитель року-2017" Русак С.Ф. Світлана Франківна працює в загальноосвітній школі с.Синьків. Під час відкритого уроку, крім педагогів та адміністрації гімназії, була присутня методист іноземних мов районного методкабінету Філіповська Л.М.



Friday, December 15, 2017

Заліщицька гімназія. Die Präsentation zum Thema "Unser Gymnasium"





У Рік німецької мови та з нагоди Тижня іноземних мов учні 3(7)-А класу Заліщицької державної гімназії підготували презентацію про свій навчальний заклад, у якій вони розповідають про вчителів, шкільні предмети та цікаві заходи, у яких вони беруть участь. 

Wednesday, December 6, 2017

Гімназисти - учасники Німецького цифрового дитячого університету

В Україні розпочав свою діяльність Німецький цифровий дитячий університет. Формат Дитячого Університету в Німеччині дуже поширений: майже в кожній вищій школі відбуваються заняття для дітей віком від 8 до 12 років, які проводять відомі професори.


Університет в Україні проводить своє навчання на онлайн-платформі, де діти можуть в ігровій формі вивчати природничо-наукові феномени. Навчання проводиться на трьох факультетах: "Mensch" ("Людина"), "Natur" ("Природа"), "Technik" ("Техніка"). На першому факультеті розглядають такі теми: медицина, культура інших народів, мистецтво, спорт. Напрямок "Природа" досліджує рослинний і тваринний світ, а "Техніка" - це факультет, де діти вивчають будову різних приладів.
«У дітей виникає тисяча запитань про те, як влаштований світ. Німецький цифровий дитячий університет підхоплює цю цікавість і дає можливість познайомитися з різними сферами знань в ігровій формі і одночасно заглибитися в німецьку мову», — розповідає керівниця мовного відділу Goethe-Institut в Україні Сюзанне Бекер. При цьому заклад використовує інноваційну методику CLIL – Content and Language lntegrated Learning. Він пробуджує у дітей спостережливість, а також стимулює вивчення іноземної мови у конкретних ситуаціях і підтримує креативне мислення.

 
В процесі учасники мають збирають значки і отримувати нові титули – студента, бакалавра, магістра, доктора і, нарешті, професора. У Цифровому дитячому університеті можуть навчатися як діти зі знанням німецької мови, так і без нього, вивчаючи елементи німецької мови у процесі прослуховування лекцій та виконання завдань. 

У рамках Року німецької мови учні 1(5)-Б, 2(6)-Б, 4(7)-А класів Заліщицької державної гімназії  під керівництвом вчителя німецької мови Байгуш Н. В. беруть участь у Німецькому цифровому дитячому універ-ситеті, який запропонований для школярів на сайті Гете-Інституту України.