Tuesday, October 31, 2017

Другий день (31 жовтня 2017 року) в Тернопільському ОКІППО під час семінарських методичних занять для вчителів німецької мови області

Другого дня семінару учасники прийшли з виконаним домашнім завданням. Вчителі написали короткі вірші, у яких виразили свої враження від першого робочого дня семінару. Крім цього, працюючи у групах, педагоги створили два плакати, на яких відобразили власні ідеї щодо використання диктофона на уроках німецької мови. Було цікаво послухати презентації кожної групи, обговорити найбільш цікаві питання та випробувати завдання з диктофоном, які були запропоновані керівником семінару, а саме проведення опитування та складання статистики, написання історії за звуками, які були записані на диктофоні, розробка лексичних вправ для учнів. Атмосфера пожвавлювалася різноманітними іграми та активною творчою роботою у парах та групах.




Sunday, October 29, 2017

Halloween

      Halloween is a celebration observed in a number of countries on 31 October, the eve of the Western Christian feast of All Hallows' Day. Development of symbols associated with Halloween formed over time. Jack-o'-lanterns are traditionally carried by guisers on All Hallows' Eve in order to frighten evil spirits and so on.

    Геловін — сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського. Святкується в ніч 1 листопада. Після прийняття християнства його святкували як «надвечір'я Дня всіх святих».
     Найгучніше відзначається у США, Канаді, Ірландії та Великій Британії. В Україні набуває поширення разом із пожвавленням процесів американізації наприкінці XX ст. у світі.

       На світлині: постер, виготовлений власноруч до цього свята.

Перший день (30 жовтня 2017 року) в Тернопільському ОКІППО під час семінарських методичних занять для вчителів німецької мови області

Тернопільський ОКІППО спільно з Міністерством освіти і науки України та Гете-Інститутом України проводять з 30 жовтня по 3 листопада 2017 року семінарські методичні заняття для вчителів німецької мови на тему: «Викладання німецької мови з використанням цифрових мультимедійних засобів. Використання мобільних засобів учнів у проектній роботі. Викладання лінгвокраїнознавства – інновативні підходи в занятті німецької мови. Підготовка учнів до іспитів на рівнях А1-В2». 
 Слід зазначити, що п‘ятиденні методико-дидактичні семінари також проводяться у Києві та на базі ОКІППО у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській,  Закарпатській, Херсонській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
У цих семінарських методичних заняттях бере участь вчитель німецької мови Заліщицької державної гімназії Байгуш Н.В.

 Впродовж першого дня семінару між 20 вчителями Тернопільської області відбувався  обмін досвідом щодо питань використання мобільних додатків на уроках німецької мови. До прикладу, розглядалася можливість застосування учнями фотокамери на уроці задля мотивації розвитку навиків монологічного та діалогічного мовлення, навиків аудіювання на основі опису фотографії, а також активного вивчення лексики та граматики. Референт семінару Яцюк Іван Ярославович запропонував учасникам семінару цікаві ідеї, які спрямовані на інтеграцію мобільних додатків у навчальний процес, а вчителі випробували на практиці виконання вправ з фотокамерою.

Початок першого робочого дня. Знайомство учасників.

Заняття проводить завідувач кафедри німецької філології та методики викладання німецької мови Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка кандидат філологічних наук, доцент Яцюк Іван Ярославович.


Обмін ідеями щодо теми "Mobile Geräte im Unterricht".

Робота у групах
Перегляд ролика, у якому німецькі школярі оцінюють 
технічні прилади минулих років та сучасності.


І етап Всеукраїнської предметної олімпіади з німецької мови серед учнів 4(8) класів Заліщицької державної гімназії

    У Заліщицькій державній гімназії відбувся І етап Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін у 2017-2018 навчальному році (німецька мова) серед учнів 4(8) класів. 


 Олімпіаду провела вчитель німецької мови Байгуш Н. В. Голова журі: вчитель німецької мови Попіль Г.І. 

       Учасниками першого етапу стали гімназисти 4(8)-А та 4(8)-Б класів. 



За результатами олімпіади учні посіли такі місця: Долинський Андрій - І місце (37 балів), Гошовська Марія - ІІ місце (36 балів), Хом'як Марта - ІІІ місце (34 бали), Полева Анастасія - IV місце (28 балів), Фрасуняк Іванна - V місце (24 бали), Смутило Юлія - VI місце (15 балів).

Долинський Андрій візьме участь у районному етапі олімпіади з німецької мови.


СЬОМИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З НІМЕЦЬКОЇ МОВИ «ОРЛЯТКО»


СЬОМИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС 
З НІМЕЦЬКОЇ МОВИ «ОРЛЯТКО»
запросив учнів Заліщицької державної гімназії до участі в навчальному змаганні. 

  За шість років свого існування конкурс «Орлятко» став популярним та затребуваним серед учнівської молоді України. Конкурс надає можливість перевірити рівень володіння німецькою мовою, обізнаність в історичних подіях, культурному розмаїтті та особливостях Німеччини.
Конкурсні завдання цікаві, веселі й доступні дітям з різним рівнем підготовки. Вони містять запитання з мови, країнознавства, літератури та відображають різнобічну інформацію про Німеччину.
2017-2018 навчальний рік – це Рік німецької мови в Україні. Отож, вивчаємо німецьку – пізнаємо світ! Цьогоріч учасниками конкурсу «Орлятко» стали 14 гімназистів 1(5)-Б, 2(6)-Б та 3(7)-А класів. Конкурс організувала і провела вчитель німецької мови Байгуш Н. В.
Учні 1(5)-Б класу під час виконання завдань конкурсу: Решітник Вікторія, Пацарина Тетяна, Довбуш Марія, Вакуленко Юрій, Дудяк Оксана.


  Учні 2(6)-Б класу виконують завдання конкурсу: Лучин Олександр, Ронталюк Олександр, Музика Віталій, Давидюк Ілля.

3(7)-А класу - учасники конкурсу "Орлятко"-2017: Магеровський Влад, Кафлюк Руслан, Безушко Віталіна, Торська Юлія, Запорожан Віталіна.




Monday, October 9, 2017

Вчитель німецької та англійської мов Байгуш Надія Василівна

                                                                                     



Вчитель німецької та англійської мов
Заліщицької державної гімназії
Байгуш Надія Василівна

Освіта: вища, магістр, спеціальність "мова і література", професійна кваліфікація "магістр філології, викладач англійської та німецької мов".

Навчальний заклад: Чернівецький університет ім. Ю. Федьковича, роки навчання - 2011 - 2017.

Стаж роботи: 1 рік.

Наукові публікації:
- "Дискурсивні особливості фразеологізмів ЛСП "Clothes"
Міжнародна наукова конференція "Актуальні проблеми романо-германської філології та прикладної лінгвістики", Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, 2017 рік.

- "Особливості презентації конституентів ЛСП "Clothes" в англійській мові"
Студентська наукова конференція Чернівецького національного університету iм.Ю.Федьковича, Чернівці, 2016 рік.

- "Extralinguistic peculiarities of the semantic field "Footwear" in media discourse"
Міжнародна наукова конференція «Молодь у контексті міжкультурної комунікації», Університет ім. Альфреда Нобеля, м. Дніпро, 2015 рік.

- "Психолінгвістичні явища в лексико-семантичному полі "Footwear"
Міжнародна науково-практична конференція «Мова в професійному вимірі: комунікативно-культурний аспект», Національний університет цивільного захисту України, Харків, 2014 рік.

- "До питання про проблеми і перспективи етнопсихолінгвістики"
Міжнародна наукова конференція, «Мова і соціум: етнокультурний аспект», Бердянський державний педагогічний університет, 2012 рік.